BabaCity BLOG
Kedves Látogatók, Vásárlók!
Útjára indítjuk a BabaCity blog oldalát, ahol sok érdekességet, hírt, fontos tudnivalót osztunk meg Veletek.
Jó olvasgatást kívánunk!
Sok anya szerencsés, és a felhők felett három méterrel jár még hetekig a babája születése után. Sajnos még ebből a felemelő állapotból is a földre tudja rántani a nőket, ha valamilyen szülés utáni kellemetlenség, vagy fájdalom jelentkezik. Ezt a részt nagyon kevesen ússzák meg, és még kevesebben vannak rá felkészülve, főleg első babánál.
Ha kismamákról van szó, mindenkinek van egy jó tanácsa számukra: nőknek, akiknek még nincs gyermekük, nőknek, akiknek már van gyermekük és férfiaknak egyaránt. Ezek a tanácsok és tippek jó szándékkal hangzanak el, azonban a segíteni akarás nem feltétlenül hasznos, sőt egyes esetekben akár veszélyes is lehet a baba és az édesanya egészségére. Dr. Farkas Kitti, a Kismamadiéta.hu alapító orvosa összegyűjtötte a leggyakoribb mítoszokat, melyeket rossz tanácsként kapnak másoktól a praxisában hozzá forduló kismamák.
A gyermeket tervező nőket, és a kismamákat igazán senki sem készíti fel a szülés utáni időszakra, és a testi változásokra. Lényegében a gyermekágyi időszak után tükörbe nézve döbbennek rá, hogy nem azt látják, amit vártak. A kezdeti nehézségek után, ha megtörtént a belerázódás az új élethelyzetbe a babával, akkor itt az ideje önmagunkkal is törődni, és megtámogatni a szülés utáni regenerációt. Most részletesen kitérünk az eredményes fogyásra, ami a legtöbb édesanya kritikus pontja, a striák, terhességi csíkok, szétnyílt hasizomra megoldást kínálunk, és amiről senki nem beszél szívesen a hüvelyszűkítésről részletes felvilágosítást adunk.
Mit is jelent a Demeter minősítés?
Ennek a speciális ökológiai gazdálkodásnak a története Dr. Rudolf Steiner nevéhez fűződik és 1924-re nyúlik vissza: a sziléziai Koberwitzben tartott „A mezőgazdálkodás gyarapodásának szellemtudományos alapjai” című antropozófiai szemléletű előadássorozatában fektette le a biodinamikus módszereken nyugvó...
Felnőtteknél is megfigyelhetőek úgynevezett akaratlagos mozgások, hangadások - gyakori krákogás, ujj morzsolgatás, köhögés, vállrángatás... Mit tegyünk, ha a gyerekünknél tapasztalunk hasonlókat? Segítünk a felismerésben és abban, miként segíthetünk a csemeténknek!